Stab HH 100 Diseqc Motor

Çelik Kasa
Ürün Kodu : 00ML0119
700,85 TL
602,36 TL %14 İndirimli100 cm Ofset Çanak Anten ile kullanılabilir.

Neden Usals Motor:
USALS, italyan STAB firmasının geliştirilip bütün bilgisayar, digital uydu alıcı kartı ve uydu alıcısı üreticilerine bedavaya dağıtmış olduğu bir teknoloji. Açılımı "Universal Satellite Automatic Location System"(Universal Otomatik Uydu Konumu Bulma Sistemi) şeklinde olup hareketli antenlerin farklı uyduların konumlarını otomatik bulması ve hareketli çanak ayarlarının kolay yapılması için tasarlanmıştır. Bir çok firma cihazlarına bu yazılımı uygulamış durumdadır. Bunun sayesinde uydu alıcı cihaz yörüngede bulunan tüm uyduların konumlarını montajın yapıldığı yer açısından ve 0.1 dereceden fazla bir hassasiyetle hesaplayabilmektedir. Bunun için hiçbir ayar bilgisi gerekmeden çanağın tüm uydulara göre ayarlanması otomatik olarak gerçekleşmektedir. USALS programı DiSEqC1.2 haberleşme protokolünün bir alternatifi değildir. Uydu alıcıları üzerinde çalışan bir yazılımdır. DiSEqC1.2 protokol dizisi motorları "açı konumuna döndür" kipinde çalıştırmaktadır. Aslında USALSın kullandığı tek komut da budur. USALS programı DiSEqC1.2 protokolünün biraz daha gelişmiş alternatifi olmaktadır.

Eğer kuzey yarımkürede iseniz ve tam doğru bir güney istikametini bulamadıysanız uyduları standart bir DiSEqC1.2 motorlu bir sistemle arayıp bulmak güç olmaktadır. Güney istikametinin tam doğru olarak bulunması tüm uyduların tek tek manuel olarak aranıp bulunması, sınırların seçimi, v.s. . USALSda ise eğer söylenen çanaklardan birini kullanıp, motoru da o çanak için verilen doğru kalkış açısına ayarladıktan sonra, uydu alıcısının soldaki ekrandaki gibi size bulunduğunuz yerin enlem ve boylamına ilişkin sorusunu da doğu veri olarak girmeniz karşılığında bulunduğunuz yerden görünen bütün uyduları hesaplamakta ve ister kuzey, ister güney yarımkürede olun +/- 0,05 derece hassasiyetle konumlarını belirlemektedir. Çünkü USALS dönüş yönüne de kendisi karar vermektedir. Tepeye yakın ve sinyali kuvvetli bir uyduyu seçtiğinizde Motorun dönmesi durduktan sonra çanağı sadece sağa sola döndürerek yayını hemen buluyorsunuz. Bu şekilde sadece o uyduyu değil tüm uydu (GEO)kuşağını da diğer tüm uydularla birlikte yakalamış oluyorsunuz. İnce ayarı yapması da çok kolaylaşmış oluyor. 
USALS yazılımı kullanılan cihazlarda herşey otomatik bulunup ekrandan izlenmektedir. DiSEqC1.2 modunda tüm uyduların konum bilgileri motor ünitesindeki bellek çiplerinde tutulmakta, ve o nedenle her uydunun tek tek elle aranıp, bulunup belleğe yerleştirilmesi gerekmekteydi. USALS modunda ise bir uyduyu kuşaktaki yerine oturttuğunuzda başkaca hiçbir bellek işlemine gerek kalmadan diğer tüm uydular otomatik olarak bulunacaktır, çünkü tüm konum bilgileri uydu alıcının içindeki bellekte bulunmaktadır.

 

 İletişim protokolü 

DiSEqC 1.2

 Maksimum çanak çapı 

100 cm

 Maksimum çanak ağırlığı 

12 kg

 Direk çapı

50- 76 mm

 Direk uzunluğu 

125 mm 

 Çanak Daynak çapı 

54 mm

 Dönüş Açısı

±65°

 Dönüş hızı 

1,8 °/s(18V);1,2°/s(13V)

 Mevcut güç kullanımı

13/18 Vdc

 İşlem dışı modda tüketim 

30mA

 Çalışma modunda tüketim 

190 mA

 Başlangıç hareketi tüketim (max) 

350 mA

 Çalışma ısısı 

-40° - +80°

 Maksimum nispi nem 

100%

 Programlanabilir pozisyonlar 

49 uydu

 Ayarlanmış olan pozisyonlar 

28 uydu 

 Programlanabilir pozisyonlar USALS 

limitsiz

 Konektör

F tipi

 Bağlantı

sat coaxial kablo

 Mekanik limitler

±70°

 Programlanabilir elektriksel limitler 

5° den 65° e kadar

 Hafif dönüş

itme 0,1°

 Dönecin direkteki eğimi 

15° den 70° e kadar

 Döneç ağırlığı 

3 kg